Smartfon Huawei P40 Pro – recenzja pięknego smartfona chińskiego producenta

Smartfon Huawei P40 Pro – recenzja pięknego smartfona chińskiego producenta

Nie ma co się oszukiwać – smartfony są sprzedawane nie tylko przez bogactwo funkcjonalności, w jakie są wyposażane, ale też przez swój wygląd i aspekty czysto estetyczne. Kiedy ostatnio w moje ręce wpadł smartfon Huawei P40 Pro (biały) ucieszyłem się – nie powiem. Jest to bowiem jeden z najpiękniejszych smartfonów, jakie widziałem. Tak przynajmniej sugerowały zdjęcia i jego pierwsze prezentacje. Jak okazało się w rzeczywistości? Czy jest on rzeczywiście aż tak ładny? Jak prezentuje się pod kątem funkcjonalności? Tych wszystkich rzeczy można spodziewać się po mojej krótkiej recenzji, do przeczytania której zachęcam.

Smartfon Huawei P40 Pro - recenzja pięknego smartfona chińskiego producentaSmartfon Huawei P40 Pro (biały) – pierwsze wrażenia

Nastawiałem się na telefon, który będzie wyglądał cudownie. Smartfon Huawei P40 Pro https://vobis.pl/mobile/smartfony/hes-huawei-p40-pro-bialy (biały), który dostałem w ogóle nie zawiódł moich oczekiwań właśnie pod względem estetycznym. Jego twórcy naprawdę się postarali i dostarczyli produkt piękny, efektowny, elegancki. Nie zawiodłem się przy tym, że postawiłem na wariant biały – mimo, że dla wielu okazałby się on zbyt odważny, jest on jednocześnie niesamowicie schludny i estetyczny.

Sam smartfon wyposażony został w ekran o wielkości 6,58” – i moim zdaniem jest to świetna wartość, która sprawiła, że idealnie leżał on w mojej ręce. Nie miałem problemów z jego obsługiwaniem, choć musiałem się do niego przyzwyczaić (wcześniej dysponowałem znacznie mniejszym urządzeniem). To również na plus. Ekran jest z czterech stron zakrzywiony, co sprawia, że wygląda fenomenalnie. Jest to design, którego nigdzie indziej nie widziałem – i zapewne każdy użytkownik będzie w stanie się ze mną zgodzić. Dorzućmy do tego częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz, a jeszcze bardziej się zaskoczymy.

Dobre pierwsze wrażenie zrobiła sama otoczka, a zatem opakowanie i dołączone do całego zestawu akcesoria. Nadały one temu wszystkiemu poczucia ekskluzywności. Takiego, które chciałoby się mieć przy zakupie nowego telefonu. Zwłaszcza takiego, który nie należy do najtańszych.

Smartfon Huawei P40 Pro (biały) – funkcjonalności i użytkowanie

Przechodząc do sedna – smartfon ten przyszło mi użytkować przez kilka miesięcy. Nie były to miesiące, w trakcie których oszczędzałbym go. Wręcz przeciwnie, starałem się wycisnąć z niego maksimum, by zobaczyć, ile tak właściwie jest on w stanie znieść. Ku mojemu zaskoczeniu – bardzo dużo. Jest telefonem działającym bardzo płynnie i szybko, nawet przy dużym obciążeniu. Co dla mnie najważniejsze, okazało się, że jego szybkość działania utrzymuje się wraz z upływającym czasem. W jego przypadku to nie jest więc tak, że telefon jest szybki po zakupie, a po miesiącu ledwo zipie. Tutaj wszystko stoi na wysokim poziomie.

Bardzo zaskoczył mnie fenomenalny aparat tego telefonu i choć nie lubię wdawać się w szczegóły techniczne, mogę wspomnieć, że jest naszpikowany różnego rodzaju funkcjonalnościami, filtrami i dodatkami. Łącząc to z 50 megapikselami oraz świetną Sztuczną Inteligencją, doskonale odwzorowuje kolory. Dobrze radzi sobie również jego przedni aparat (ten ma 32 megapiksele), w przypadku którego wyróżnia się autofocus oraz czujnik głębi. Selfie nigdy nie wychodziły mi tak ładne – obiecuję.

Smartfon ten jest szalenie wydajny i sprawdza się nie tylko w standardowym zastosowaniu. Doskonale radzi sobie również z obsługą gier, również tych najbardziej wymagających. Został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh, dzięki której jego czas pracy jest bardzo długi.

Aby więc podsumować wszystko to, co chcę powiedzieć na jego temat, muszę wspomnieć o tym, że:

  • jest on smartfonem bardzo wydajnym i w codziennym użytkowaniu sprawdzającym się znakomicie – niezależnie od tego, czy korzystamy z map Google, czy słuchamy muzyki;
  • potrafi działać długo na jednej baterii – w przypadku osoby tak intensywnie go eksploatującej jest to warunek wręcz konieczny do spełnienia;
  • robi fenomenalne zdjęcia, które dodatkowo można podrasować w wybrany przez siebie sposób. Mi zastąpił on moją wysłużoną cyfrówkę, bijąc ją na głowę. Nie zauważyłem żadnych niedociągnięć – zdjęcia wychodzą ostre, nasycone kolorami i po prostu piękne. W dodatku dodajmy do tego, że świetnie radzi sobie z robieniem selfie, ale i nagrywaniem filmów wideo;
  • zachwyca designem – jeżeli zdjęcia kogoś nie przekonały, mogę potwierdzić – jest to jeden z najpiękniejszych telefonów, z jakimi kiedykolwiek przyszło mi obcować. Chodzi nie tylko o biały kolor, ale i świetny design – z jednej strony minimalistyczny, a z drugiej – naprawdę innowacyjny.

Podsumowanie

Muszę powiedzieć, że smartfon Huawei P40 Pro (biały) naprawdę mnie zaskoczył – w dodatku jak najbardziej na plus. Przyznam się, że firma Huawei nie wzbudzała wcześniej mojego zaufania. Nie wiedzieć czemu, kojarzyłem ją z tandetą i produktami dość niskiej jakości. Przyjemnie było się zawieść. Okazuje się bowiem, że produkt ten jest naprawdę wysokiej jakości. Nie dość, że wygląda fenomenalnie to jeszcze obfituje w funkcjonalności, które czynią z niego urządzenie świetne i użyteczne. Ja ze swojej strony polecam – jest wart każdej złotówki, którą się na niego wyda.