Mezoterapia igłowa – zabieg zbawienny dla skóry

Mezoterapia igłowa – zabieg zbawienny dla skóry

Decydując się na zabieg mezoterapii w Warszawie, w istocie zyskujemy kompleksowy i bardzo skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Ma on na celu dostarczyć naszej skórze różnych substancji – regenerujących, odżywczych czy nawilżających. Mezoterapia igłowa ma wiele funkcji, spośród których wymienić można zapobieganie wypadaniu włosów, redukcję tkanki tłuszczowej czy wizualne odmłodzenie skóry. Zabieg może być wykonywany na niemal całym obszarze ciała – od owłosionej skóry głowy aż po szyję czy dłonie. Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat.

Mezoterapia igłowa – na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa - zabieg zbawienny dla skóryMezoterapia igłowa jest zabiegiem, którego celem jest poprawa ogólnej kondycji skóry. Wykonywana jest za pomocą specjalnych igieł, za pomocą których bezpośrednio do skóry wprowadzane są specjalne koktajle z substancji odżywczych lub, na przykład, pobranego z krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje jest nawilżona i bardziej elastyczna. W niektórych przypadkach mezoterapia może pomóc także na proces wypadania włosów. 

Igłowa mezoterapia w Warszawie – jak przebiega zabieg?

W procesie mezoterapii igłowej za pomocą mikroskopijnej igły wprowadza się do skóry specjalne sporządzone koktajle z cennych substancji dobranych do potrzeb pacjenta. Najczęściej są to różne kombinacje witamin – C, E lub A. Ponadto substancje czynne oraz kwas hialuronowy. Koktajle wprowadzane są do skóry na głębokość od dwóch do trzech milimetrów. 

Dla wielu osób perspektywa nakłuwania skóry igłą może być nieprzyjemna, dlatego we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej  podczas zabiegu pacjentom podaje się miejscowe znieczulenie. Mikronakłucia wykonywane są w odstępach od pięciu do dziesięciu milimetrów przez profesjonalnych lekarzy.

Igłowa mezoterapia w Warszawie – jak często można ją wykonywać?

Aby uzyskać zadowalające efekty, mezoterapia igłowa powinna być powtarzana od trzech do sześciu razy w przeciągu około dwóch tygodni. Wówczas zabiegi przyniosą długotrwałe i bardzo widoczne efekty. W celu podtrzymania zadowalającego efektu mezoterapię igłową warto powtarzać raz na kilkanaście tygodni, ponieważ jest to zabieg skuteczny, ale jednak niepermanentny. 

Igłowa mezoterapia w Warszawie – jakie skutki niepożądane? 

Dla wielu osób bardzo istotna jest informacja czy zabieg mezoterapii przynosi jakieś skutki niepożądane. Nie są one bardzo uciążliwe i wynikają przede wszystkim z faktu, że zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem igieł. Najczęściej są to krwiaki, obrzęki, niewielkie siniaki czy ból. W niektórych przypadkach może pojawić się także reakcja alergiczna. 

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że mezoterapia igłowa, chociaż jest zabiegiem regenerującym, nie jest zabiegiem polecanym każdemu. Jej wykonanie polecane jest przy takich problemach jak na przykład:

  • rozstępy
  • cellulit
  • wypadanie włosów
  • widoczne zmarszczki
  • łysienie plackowate

Przeciwwskazania do tego zabiegu dotyczą przede wszystkim kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, Z tego typu zabiegu powinny zrezygnować także kobiety chore na cukrzycę, a także te, które cierpią na infekcje skórne, opryszczkę, czy różnego rodzaju stany zapalne.  Przeciwwskazania dotyczą także osób chorych na nowotwory oraz przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. 

Jakie są inne rodzaje mezoterapii?

Mezoterapia igłowa to jedna z najbardziej znanych odmian tego zabiegu. Warto wiedzieć, że istnieją jednak inne jej rodzaje. Oferta gabinetów medycyny estetycznej bogata jest w takie propozycje jak mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia mikroigłowa. 

Mezoterapia mikroigłowa daje podobne efekty do mezoterapii igłowej. Używane są do niej jednak specjalne urządzenia, takie jak dermaroller lub dermapen. Są one wyposażone w niewielką ilość maleńkich igiełek, które nakłuwają skórę w tym samym czasie. Jest to zabieg wykorzystywany w celu mezoterapii większych obszarów ciała na przykład pośladków albo brzucha. 

Bezinwazyjna mezoterapia bezigłowa jest z kolei wykonywana za pomocą impulsów elektrycznych, dzięki którym poszerzane są ujścia mieszków włosowych, gruczołów potowych czy łojowych. Jest to tak zwana elektroporacja, która zwiększa przepuszczalność skóry. Następnie w jej głąb zostają wpuszczone specjalnie dobrane substancje aktywne. W wyniku tej pracy skóra jest nawilżona i bardziej jędrna a zmarszczki zostają zredukowane. Jest to także metoda na zmniejszenie przebarwień i rozstępów.

Igłowa mezoterapia w Warszawie – dlaczego warto?

Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który jest w stanie pomóc w wielu problemach skórnych. Sprawia, że jest nawilżona i bardziej elastyczna. Najnowsze zdobycze techniki pozwalają na bezinwazyjny i prosty zabieg, który może rozwiązać bardzo wiele problemów natury estetycznej. Mezoterapia świetnie sprawdza się zarówno przy w przypadku widocznych zmarszczek czy rozstępów, jak i w problemach natury zdrowotnej, takich jak na przykład łysienie plackowate. Dla wielu osób jest to rozwiązanie nie tylko proste, ale także wyjątkowo i niezwykle skuteczne.