Kredyty dla firm Szczecin

Kredyty dla firm Szczecin

Kredyty dla firm Szczecin – aby móc rozwijać prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą, trzeba posiadać odpowiednio dużą liczbę funduszy. Niestety, wielu właścicieli firm w Polsce boryka się z niezwykle poważnym problemem jakim jest ryzyko utraty płynności finansowej. Zbyt mała ilość kapitału powoduje, że finansowanie inwestycji, a niekiedy nawet bieżącej działalności staje się poważnym wyzwaniem.

Na szczęście, w obliczu wysokiego zapotrzebowania polskie instytucje bankowe przygotowują cały szereg rozwiązań, które mają na celu pomoc przedsiębiorcom. W poniższym artykule objaśniamy czym są oraz na jakich zasadach przyznawane są kredyty dla firm. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Kredyt gotówkowy dla firm – co to takiego?

Kredyty dla firm to wyspecjalizowane oferty przygotowane przez instytucje bankowe, które dedykowane są przedsiębiorstwom, czyli klientom biznesowym. Dzięki pomocy w ramach kredytu dla firm przedsiębiorstwa mogą otrzymać wsparcie finansowe wynoszące nawet kilkaset tysięcy złotych na okres kilku lub nawet kilkunastu lat. Aby móc uzyskać kredyt dla firm, trzeba oczywiście spełnić jasno określone wymagania odnośnie zdolności kredytowej.

Kredyty dla firm Szczecin
Kredyty dla firm Szczecin

Firmy, które w przeszłości dobrze radziły sobie ze spłacaniem swoich zobowiązań finansowych, nie powinny mieć większych trudności z uzyskaniem takiego kredytu.  Dodatkowym wymogiem określanym przez wiele banków w Polsce jest konieczność prowadzenia firmy od określonego czasu. Te przedsiębiorstwa, które z powodzeniem funkcjonują od minimum roku, zazwyczaj nie mają większych problemów z zawnioskowaniem o kredyt dla firm. Wszystko jednak zależy oczywiście od indywidualnej polityki prowadzonej przez dany bank – trzeba mieć to koniecznie na uwadze. 

Warto wiedzieć, że jeszcze kilkanaście lat temu wniosek o kredyt gotówkowy dla firm można było składać wyłącznie osobiście w placówce danej instytucji bankowej. W ciągu ostatnich lat uległo to ogromnym zmianom. Zdecydowana większość instytucji bankowych oferuje dziś swoim klientom możliwość wnioskowania o kredyt w sposób całkowicie zdalny, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że mamy komputer bądź smartfon ze stałym dostępem do internetu, a gotówka trafi na nasze konto jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że w wielu bankach internetowy formularz nie wystarczy do uzyskania finansowania. Nawet gdy podstawowe formalności możemy załatwić online bez wychodzenia z domu, może okazać się, że pozostałe czynności trzeba będzie wykonać już na miejscu w placówce. Nie brakuje jednak banków, które stosują procedury wnioskowania w sposób całkowicie zdalny. 

Kredyty dla firm Szczecin

Jeśli chodzi o kredyty dla firm Szczecin jest miastem, w którym potencjalni kredytobiorcy mają do swojej dyspozycji niezwykle zróżnicowaną ofertę. W stolicy województwa zachodnio-pomorskiego funkcjonują placówki wszystkich najpopularniejszych instytucji bankowych. Każdy przedsiębiorca, który poszukuje w Szczecinie kredytu, nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem takiej oferty, która będzie wpisywała się w jego potrzeby i oczekiwania.

Na co można przeznaczyć pieniądze uzyskane w ramach kredytu gotówkowego dla firm? 

Środki uzyskane w ramach kredytu gotówkowego dla firm można zazwyczaj przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel, jednakże związany z prowadzeniem przez nas działalności gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy mają możliwość pozyskania środków zarówno na sfinansowanie niezbędnych inwestycji jak i podstawowych kosztów związanych z prowadzeniem działalności. 

Kredyt gotówkowy dla firm – jakie dokumenty są potrzebne? 

Aby otrzymać kredyt gotówkowy dla firm, trzeba przede wszystkim posiadać ważny dowód osobisty. W przypadku, gdy oprócz wniosku internetowego konieczne jest również okazanie dokumentów papierowych na miejscu podczas spotkania z konsultantem, zazwyczaj trzeba także przedstawić dokumenty takie jak: 

      • wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający dochody wnioskodawcy za wskazany okres (np. rok, miesiąc itp.),
      • wyciąg z księgowości, 
      • ostatni dokument PIT potwierdzający wysokość dochodów uzyskanych w ostatnim roku podatkowym.

Pozabankowe kredyty dla firm 

W związku z wysokim popytem na tego rodzaju usługi swoje oferty dla przedsiębiorców przygotowują również wyspecjalizowane instytucje pozabankowe. Mowa tutaj oczywiście o pożyczkach dla firm. Warto nadmienić, że aby uzyskać pożyczkę dla firm zazwyczaj trzeba spełnić znacznie mniejsze wymagania. Środki finansowe przesyłane są na konto pożyczkobiorcy w wyjątkowo krótkim czasie. Ograniczona liczba formalności oraz krótki czas oczekiwania na przelew środków to rewelacyjne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którym zależy na tym, by otrzymać pieniądze jak najszybciej. 

Aby otrzymać pożyczkę dla firm, zazwyczaj wystarczy spełnić niezwykle proste warunki. Najczęściej wystarczy okazanie dowodu osobistego oraz przedstawienie podstawowych informacji na temat prowadzonej przez nas działalności. Następnie wniosek jest bardzo szybko rozpatrywany, a środki wypłacane są jeszcze tego samego dnia. Wówczas przedsiębiorca może wydać środki na wybrany cel.