Kiedy należy skorzystać z pomocy adwokata?

Kiedy należy skorzystać z pomocy adwokata?

Adwokat jest gotowy pomóc w najtrudniejszych chwilach, to specjalista, który świadczy usługi prawne z różnych dziedzin prawa: od porad prawnych po szeroko zakrojone, wsparcie w sądach oraz innych organach. Znajdzie wyjście z każdej trudnej sytuacji.

Kiedy należy zgłosić się po pomoc do adwokata?

Zadaniem adwokata jest przywrócenie sprawiedliwości bez względu na to, w jakiej sytuacji się klient znajduje, może zapewnić rozwiązanie każdej sprawy zgodnie z polskim ustawodawstwem.

Pomoże, jeśli:

 • Nieuzasadnione roszczenia dotyczące własności lub korzyści niematerialnych (prawa autorskie i prawa intelektualne) są wysuwane przeciwko klientowi
 • Doszło do nieprawidłowej kwalifikacji popełnionego przestępstwa
 • Jest oskarżany o to, czego się nie dopuścił.

W swojej pracy adwokaci uwzględniają wszelkie niuanse postępowania karnego, administracyjnego czy cywilnego. Jeśli klient podlega postępowaniu karnemu, celem prawnika jest zidentyfikowanie okoliczności, które pomogą uniewinnić podejrzanego lub złagodzić winę. Ochrona klientów odbywa się na wszystkich etapach prac w postępowaniu karnym.Trzeba najpierw zasięgnąć porady prawnej. Prawnik wyjaśnia prawidłowy wybór strategii w konkretnej sprawie, na wstępnym etapie przeanalizuje zgromadzone informacje.

Obrona na etapie czynności śledczych

Jeśli dochodzenie wykaże podejrzenie o popełnienie przestępstwa, potrzebny będzie obrońca. Udział adwokata w operacjach śledczych jest konieczny, aby były one prowadzone zgodnie z regulacjami prawnymi, a prawa klienta nie zostały naruszone. Na etapie śledztwa przeprowadzana jest nie tylko kontrola, ale także odwołanie się od wyników śledztw.

Zobacz również:

 

Ochrona we wszystkich sądach

Adwokat może zaoferować klientom obronę w sądach wszystkich instancji. Na wstępnym etapie trwają prace nad przygotowaniem klienta do procesu. Prawnik wybiera najlepszą drogę, która pozwoli mu wykonać wszystkie zadania postawione przez klienta. 

W postępowaniu karnym adwokat:

 • Uważnie przeanalizuje protokoły, decyzje, materiały sprawy karnej
 • Zorganizuje ekspertyzy, opinie rzeczoznawców
 • Będzie brać udział w przesłuchaniach i innych czynnościach śledczych
 • Monitoruje zgodność z prawem i obiektywizm dochodzenia na wszystkich etapach.

Przygotowując się do rozprawy, adwokat dokładnie bada argumenty i zbiera przekonującą bazę dowodową w ten sposób zapewnia klientowi niezbędną ochronę i osiąga oczekiwany wynik.

Jeżeli prawa klienta są naruszane, adwokat sprawi, że prawo będzie działać na jego rzecz

Każdy z nas może stać się ofiarą czynów nielegalnych lub przestępczych, a w takim przypadku potrzebna jest pomoc adwokata. W przypadku nieporozumienia w zakresie stosunków cywilnoprawnych prawnicy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby rozwiązać problem poza sądem:

 • Przeanalizują sytuację
 • Wypracują odpowiednią pozycję klienta, biorąc pod uwagę wszystkie zawiłości przepisów
 • Organizują negocjacje ze stroną przeciwną
 • Sporządzają odwołania itp.

Przygotowując się do rozprawy, adwokat opracuje najskuteczniejszą taktykę prowadzenia sprawy:

 • Przygotuje całą niezbędną bazę dowodową.
 • Przygotowuje pozwy i wnioski
 • Organizuje przesłuchanie świadków.

Doświadczenie i wiedza z różnych gałęziach prawa pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie w najtrudniejszych sytuacjach, dzięki temu sprawny adwokat wygrywa sprawy, których często nie podejmują się inni prawnicy. Współpracuje z urzędem skarbowym, prokuraturą, komornikiem a wymaga to dogłębnej znajomości odpowiednich gałęzi prawa.

Zobacz również:

 

Pomoc prawna adwokata karnego w sądzie

Przed przystąpieniem do rozwiązania problemu klienta, obrońca karny bada sytuację. Podczas konsultacji przeprowadza z klientem wywiady, analizuje praktykę sądową i opracowuje linię obrony. Na jej podstawie adwokat w sądzie określi dalsze kroki w celu uniewinnienia klienta. W celu złagodzenia kary dla swojego klienta (lub uzyskania uniewinnienia), prawnik prowadzi własne dochodzenie. Obejmuje to nie tylko przesłuchanie świadków zdarzenia, ale również przeprowadzenie niezależnego badania kryminalistycznego, badania miejsca zbrodni i współpracę z organami śledczymi. Głównym zadaniem adwokata karnego w sądzie są kompetentne i przekonujące wypowiedzi podczas rozprawy, możliwość zebrania i przedstawienia dowodów na korzyść swojego klienta. Adwokat potrafi bardzo skutecznie bronić praw klientów przed różnymi sądami. Oskarżenie o przestępstwo to poważna sprawa, przy której może pomóc tylko naprawdę doświadczony adwokat prawnik kryminalny. Trzeba pamiętać, że chodzi tutaj o wolność, więc sprawę należy powierzyć profesjonaliście.

Co wyróżnia dobrego adwokata na tle wielu innych?

Główną zasadą działania jest osiąganie celów klienta wszelkimi środkami prawnymi.

Zawsze stara się rozwiązywać problemy klienta, kierując się następującymi zasadami:

 • Opracowanie optymalnej strategii rozwiązania sprawy – wspólnie z klientem omawia najtrudniejsze zagadnienia, dlatego rozpatrywanie większości spraw kończy się na korzyść klientów.
 • Wysoki poziom kwalifikacji prawniczych, to profesjonalista, któremu można zaufać przy rozwiązywaniu problemów prawnych.