Jak myć samochód na myjni samoobsługowej?

Jak myć samochód na myjni samoobsługowej?

Obecnie najczęściej wybieraną przez właścicieli samochodów opcją umycia samochodu jest myjnia bezdotykowa. Jej głównym atutem jest możliwość wyczyszczenia auta w sposób najlepiej odpowiadający potrzebom użytkownika.

Ile możliwości daje nam myjnia bezdotykowa?

Najczęściej producent myjni udostępnia użytkownikowi pięć podstawowych programów mycia oraz pięć dodatkowych. Podstawowymi programami są:

  • Mycie zasadnicze;
  • Spłukiwanie;
  • Płukanie miękką wodą w celu zabezpieczenia lakieru;
  • Nabłyszczanie lakieru;
  • Osuszanie samochodu.

Natomiast programy dodatkowe to najczęściej:

  • Oprysk wstępny;
  • Mycie szczotką jako doczyszczanie;
  • Mycie szczotką z aktywnym szamponem pod wysokim ciśnieniem;
  • Aktywna piana;
  • Oprysk felg.

Biorąc pod uwagę liczbę możliwości do wyboru, koszt myjni bezdotykowej jest bardzo korzystny w stosunku do jakości usługi.

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Na początku należy podjechać samochodem w wyznaczone miejsce. Poszczególne stacje są oddzielone od siebie za pomocą ścian, do których dołączone są sprzęty niezbędne do umycia auta. Następnie użytkownik płaci odpowiednią kwotę, która odpowiada długości korzystania z myjni samoobsługowej. Po skończonym czasie, można bez problemu dopłacić tyle pieniędzy, ile odpowiada czasowi, jaki jest potrzebny do skończenia czyszczenia. W zależności od myjni, panel znajduje się w różnych miejscach.

Pierwszym etapem pełnego i dokładnego mycia samochodu jest oprysk felg

Należy nacisnąć odpowiedni guzik na panelu sterowania, a następnie wybrać dyszę, z której zacznie płynąć woda z płynem pod zwiększonym ciśnieniem. Pomaga to pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń typu błoto osadzone na felgach.

Kolejnym etapem jest oprysk wstępny

Bez zmiany dyszy należy zmienić program wciskając odpowiadający guzik na panelu. Zmiękcza to brud, jaki osiadł na lakierze, co ułatwia pozbycie się go. Do tego celu jest używana miękka woda.

Sprawdź koniecznie:

Po oprysku wstępnym następuje mycie zasadnicze

Po odpowiednim zwilżeniu samochodu, należy znowu zmienić program na panelu. W tym kroku z dyszy płynie woda z dodatkiem środka powierzchniowo – czynnego, który pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia z lakieru, w tym owady, częste szczególnie w przedniej części samochodu.

Jak myć samochód na myjni samoobsługowej?Jeśli jednak auto zostało ubrudzone wyjątkowo uciążliwymi czynnikami, można użyć mycia szczotką lub turboszczotką. W tym celu należy zmienić program na panelu oraz odkładając dyszę, która była używana do tej pory, wybrać szczotkę. Zostanie ona automatycznie nawilżona wodą z środkiem powierzchniowo – czynnym i może dodatkowo płyn płynąć pod dużym ciśnieniem. W takim wypadku zyskujemy pewność, że samochód został odpowiednio i dokładnie wyczyszczony.

W przypadku pełnej pewności dokładnego oczyszczenia lub jako zamiennik, można zastosować aktywną pianę. Ona jest podawana przez tą samą dyszę, która służy do mycia zasadniczego. Woda pod wysokim ciśnieniem z aktywną pianą dokładnie oczyszcza lakier.

Następnie należy dokładnie spłukać samochód tak, aby nie zostały na nim resztki środków czyszczących oraz zanieczyszczeń. Do tego celu jest używana zimna woda. W zależności od myjni bezdotykowej, może to być osobna dysza lub ta sama, która jest używana do płukania wstępnego, tylko ciśnienie wody jest większe.

Następnie można zakonserwować lakier

Dzięki temu zabiegowi jest on bardziej odporny na zanieczyszczenia przy kolejnych podróżach. Ten krok jest zalecany, ponieważ konserwacja wydłuża długość bezproblemowego użytkowania lakieru samochodowego.

Ostatnim krokiem mycia samochodu jest nabłyszczanie i osuszanie

Nabłyszczanie polega na spłukaniu lakieru zmiękczoną wodą bez dodatku minerałów. Pozwala to pozbyć się ostatnich zanieczyszczeń oraz zapobiega powstawaniu zacieków. Osuszanie nie jest dostępne na wszystkich myjniach bezdotykowych. Jednak tam, gdzie jest ono dostępna polega na zastosowaniu dodatku środku suszącego, który eliminuje konieczność mechanicznego suszenia samochodu i wycierania go.

Dlaczego warto?

Głównym atutem, który jest doceniany przez klientów, jest niska cena myjni bezdotykowej. Stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny. Oszczędzając na własnych środkach do mycia samochodu, można uzyskać bardzo dobry efekt czyszczący dzięki wysokiej jakości składnikach wykorzystywanych w myjniach. Dlatego właśnie opłacalność myjni bezdotykowej jest tak wysoka.

Liczba klientów korzystających z myjni bezdotykowych stale rośnie. Jednym z powodów jest dbanie o środowisko i niechęć do mycia samochodów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Dlatego założenie myjni bezdotykowej jest coraz bardziej opłacalne. Myjnia samoobsługowa nie wymaga zatrudnienia dużej ilości pracowników. Najczęściej wystarcza jedna osoba na zmianie, która jest odpowiedzialna za sytuacje awaryjne oraz dopilnowanie, żeby wszystko przebiegało w odpowiedni sposób. Pomaga również klientom w przypadku problemów ze sprzętem. Coraz więcej osób decyduje się na założenie takiego biznesu, ponieważ koszty związane z budową i otwarciem myjni bezdotykowej mogą zwrócić się w bardzo krótkim czasie ze względu na popyt na tę usługę.