Ile wynosi gwarancja na części samochodowe?

Ile wynosi gwarancja na części samochodowe?

Każdy właściciel pojazdów osobowych zdaje sobie sprawę, jak ważne jest, aby przeprowadzać regularne badania techniczne, nie tylko z uwagi na potrzebę corocznego odnowienia odnowienia dowodu rejestracyjnego, ale również celem przeprowadzenia bardziej szczegółowej diagnostyki. Poprzez sprawdzenie zużycia poszczególnych elementów, możliwa jest ich regeneracja i przywrócenie samochodowi dawnej sprawności. Niestety, w obliczu niektórych problemów, nie ma możliwości przeprowadzenia tego procesu. Niezbędne więc staje się wymienienie części, które szwankują.


Przekłada się to nie tylko na bezpieczeństwo na drodze, ale również pozwala na redukcję kosztów użytkowania samochodu. Podczas kupna nowego pojazdu, prosto z salonu, każdy model objęty jest gwarancją od producenta. Jednak jeśli chodzi o części do aut japońskich i koreańskich, czy istnieje jakiś okres gwarancyjny?

Ile wynosi gwarancja na części do samochodów?

Jeśli chodzi o tego rodzaju zagadnienie, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Na długość okresu gwarancyjnego wpływa kilka czynników. Przede wszystkich części kia, jak również innych modeli posiadają kilka wariantów, jeśli chodzi o zabezpieczenie klientów na wypadek wystąpienia awarii wcześniej, niż powinno mieć to miejsce. Nie jest również powiedziane, iż produkt musi być objęty gwarancją producenta. Nie jest to wymagane, niemniej w wielu przypadkach tak właśnie jest. Jeśli interesują nas produkty takie, jak części samochodowe do japończyków możemy natrafić na produkty, które objęte są gwarancją sprzedawcy.

Jak wygląda gwarancja na części do samochodów

W przypadku sprzedaży produktów objętych gwarancją, jej okres jest różny. Jednym z podstawowych czynników, który determinuje jej długość to awaryjność poszczególnych elementów. Nie oznacza to, iż dany produkt może być wadliwy lub niskiej jakości. Jednak niektóre z podzespołów poddawane są intensywniejszej eksploatacji, przez co częściej narażone są na uszkodzenia. To z kolei przekłada się na długość okresu gwarancyjnego. W przypadku części do samochodów koreańskich niejednokrotnie spotyka się gwarancje na rok lub półtora, nie jest to jednak regułą. Może również okazać się, iż w przypadku braku gwarancji producenta, czy importera, warto prześledzić oferty różnych sklepów oferujących tego typu produkty. Niektóre z nich, celem stworzenia atrakcyjnej dla klienta, oferują gwarancję na części, które mogą być nią nieobjęte u innego sprzedawcy.

Gwarancja na usługi mechaniczne

Podczas naprawy samochodu wykonywanej przez warsztat samochodowy, możemy liczyć na fachową pomoc. Dotyczy to zarówno regeneracji zużytych elementów, jak również ich wymiany. Istnieje także możliwość zlecenia zamówienia zamienników pracownikom warsztatu. Oczywiście, o ile można mówić o gwarancja na części samochodowe japońskie, o tyle nie każdy warsztat daje gwarancję na świadczone usługi. Nie jest to również obowiązek, jednak coraz większa liczba warsztatów, w szczególności tych, którym zależy na pozytywnej i trwałej relacji z klientem, uwzględnia gwarancję w usługę.

Czy warto kupować części zamienne importowane?

W wielu sytuacjach części do aut japońskich i koreańskich pochodzą z importu. Wynika to z faktu, iż te samochody produkowane są również za granicą. Zakup części oryginalnych, dostarczonych bezpośrednio od producenta jest z pewnością sporym udogodnieniem, chociaż w niektórych wypadkach wiąże się z kosztami wyższymi, z uwagi na same koszty transportu. Jednak zamontowanie w samochodzie części oryginalnej, niejednokrotnie oznacza, iż sam producent udziela na nią gwarancji, a to dowodzi jakości produktu. Również wykorzystanie części producenckich sprowadza się do montażu elementów, które są w stu procentach dostosowanego do poszczególnych modeli. To z kolei przekłada się na żywotność całego pojazdu.

Kupno części – na co zwrócić uwagę?

Jeśli planujemy samodzielny zakup części kia musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze – czy dany produkt pochodzi od producenta. Po drugie, co jest również ważne – czy dany element jest nowy. W przypadku starszych modeli aut możliwy jest zakup części używanych, na przykład z pojazdów powypadkowych, z których udało się pozyskać poszczególne podzespoły. Należy jednak pamiętać, iż w tym przypadku nie ma mowy o okresie gwarancyjnym i chociaż cena może kusić, taki zakup nie koniecznie musi być dla nas opłacalny. Następnie trzeba dowiedzieć się na temat gwarancji oraz jej okresu. W przypadku sklepów podane są szczegółowe informacje, także na temat sposobu składania reklamacji. Dodatkowo można dowiedzieć się, w jakich sytuacjach takie roszczenie zostaje uwzględnione i zaakceptowane, a kiedy nie mamy prawa do uzyskania zwrotów kosztu zakupu części do aut koreańskich. Warto również przeprowadzić wymianę podzespołów w profesjonalnym zakładzie samochodowym. Dzięki temu możemy liczyć na fachową obsługę. To również pewność, iż wszelkie prace przeprowadzone zostały w sposób dokładny i precyzyjny. Atutem jest tutaj współpraca z firmą, która daje gwarancje na swoje usługi.