Google Ads – w czym pomoże nam zdecydowanie się na specjalistę w jego zakresie?

Google Ads – w czym pomoże nam zdecydowanie się na specjalistę w jego zakresie?

W dzisiejszych czasach powoli, acz skutecznie odchodzi się od sprzedaży bezpośredniej, a w wielu branżach usługowych – chociażby od rezerwacji terminów. Dominującą rolę przejmuje tutaj Internet i to właśnie istnienie w jego obrębie staje się podstawą życia każdej firmy. Przedsiębiorstwa muszą jednak nie tylko posiadać swoją stronę, ale i trafiać z nią do swoich potencjalnych odbiorców i choć niegdyś podstawowym środkiem do tego było pozycjonowanie, dziś równie popularnie, a zarazem skuteczniejsze wydaje się stawianie na reklamę bezpośrednią. W tym z kolei pomóc nam może specjalista Google Ads – czy jednak musimy sięgać po jego usługi? O tym, ale i o kwestiach ściśle z tym wszystkim związanych porozmawiamy w obrębie naszego wpisu.

Czy kampanią w Google Ads można się zająć samodzielnie?

Google Ads to system, który pozwala nam – mówiąc w wielkim skrócie – wykupić reklamę w obrębie wyszukiwarki internetowej Google. Cały proces odbywa się za pośrednictwem specjalnego, bardzo intuicyjnego panelu zarządzenia – to w jego obrębie ustala się stawki, słowa kluczowe, pod którymi reklama będzie się wyświetlać oraz ewentualny model rozliczeń. Wydawałoby się, że to wszystko można zorganizować w pełni samodzielnie. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, a specjalista Google Ads nie jest osobą bezrobotną (a wprost przeciwnie) i zapewne prędko się nią nie stanie. Prawda, kampanię w obrębie Google Ads możemy przeprowadzić. Możemy też być w tym dość skuteczni. Tak naprawdę jednak od jej odpowiedniej optymalizacji, ale i właściwego dostosowania możliwości budżetowych do gabarytów i czasu reklamy zależeć będzie to, jak wysoka będzie to skuteczność.

 

Zobacz również:

 

Specjalista Google Ads – co jest w stanie zrobić?

Niezależnie od tego, czy w Internecie dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki, czy też w jego obrębie działamy już od dawna, bardzo dobrym rozwiązaniem właśnie w kontekście kampanii w ramach popularnej wyszukiwarki może być sięgnięcie po usługi, jakie świadczy specjalista Google Ads. Choć nie jesteśmy zmuszeni do zatrudniania go na pełen etat, jest to rozwiązanie bardzo logiczne, rozsądne i opłacalne. Specjalista ten jest bowiem w stanie:

  • dobrać słowa kluczowe – rozważając słowa kluczowe, pod którymi mogłaby się pojawiać reklama strony internetowej naszej firmy z pewnością wpadlibyśmy na całe mnóstwo propozycji. Rzecz w tym, że zapewne nie starczyłoby nam pieniędzy, by na nie wszystkie się zdecydować. Właśnie dlatego konieczne jest wybranie tych, które mają potencjał na przyniesienie nam największej ilości konwersji (działań ze strony potencjalnego klienta). W tym pomoże specjalista Google Ads;
  • umiejętnie zarządzać budżetem – powierzając prace nad kampanią profesjonaliście możemy być spokojni o to, że ten będzie właściwie zarządzał naszym budżetem i rozplanuje go w taki sposób, aby nie został “zjedzony” w zaledwie jeden dzień (jest to możliwe!), a rozłożył się na cały okres rozliczeniowy i przynosił nam zyski codziennie;
  • obrać najbardziej optymalną strategię – strategia marketingowa to podstawa każdej kampanii w obrębie Google Ads. Specjalista musi określić (między innymi) to, w których odbiorców będziemy celować (system oferuje całe mnóstwo opcji do wyboru), ale też czy będziemy skupiać się na słowach rzadko wyszukiwanych, ale konkretnych, czy też częściej wyszukiwanych, ale bardziej ogólnych;
  • analizować i modyfikować podejście – w kontekście reklamy w Google Ads nie ma czegoś takiego, jak jedyna sprawdzona recepta – tutaj trzeba testować, sprawdzać, analizować i dostosowywać się do tych analiz. Specjalista będzie nad wszystkim czuwał, na bieżąco modyfikując podejście do tejże reklamy tak, aby przynosiła ona najbardziej wymierne korzyści.

Na tym wszystkim jednak to, co robi specjalista Google Ads wcale się nie kończy. Ten bardzo dobrze sprawdza się również w innych sprawach ściśle związanych z marketingiem. Doświadczony specjalista podpowie, w jaki sposób moglibyśmy zoptymalizować naszą stronę, by ta przynosiła nam jeszcze większy zysk. Doradzi też, jakie podejście do klienta jest tym najbardziej pożądanym i jaką strategię powinniśmy obrać w walce o niego. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w perspektywie tego, że polski rynek (niezależnie od branży) jest bardzo konkurencyjny. Wręcz trzeba więc na nim walczyć, by cokolwiek w nim osiągnąć.

Podsumowanie

Chcąc zaistnieć w Internecie w dzisiejszych czasach konieczne jest zainwestowanie w marketing internetowy. Choć wiele osób kojarzy go z pozycjonowaniem stron, a zatem dążeniem do zwiększenia ich pozycji w wynikach wyszukiwania, znacznie skuteczniejsze, a przede wszystkim szybsze okazuje się postawienie na reklamę bardziej bezpośrednią, również w obrębie najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Chcąc odpowiednio wykorzystać tego typu reklamę, konieczne – a na pewno bardzo przydatne – okazuje się skorzystanie z pomocy kogoś takiego jak specjalista Google Ads. Jeżeli wciąż się nad tym zastanawiamy, musimy rozwiać swoje wątpliwości – jest to gra warta świeczki. Zwłaszcza, że to my ustalamy ostateczny budżet, jaki na to wszystko przeznaczymy.