Gdzie kupić tanie ubrania dla kobiet w ciąży?

Gdzie kupić tanie ubrania dla kobiet w ciąży?

Okres ciąży jest wyjątkowy, dlatego każda kobieta chce maksymalnie wykorzystać każdy jego dzień. Niemniej jednak potrzebuje do tego wygodnych i modnych ubrań. Odzież dla kobiet w ciąży zasadniczo różni się od tego, którą nosimy na co dzień. Przede wszystkim jest elastyczna i doskonale dopasowuje się do zmieniających się kształtów kobiety. Problem w tym, że urania ciążowe kosztują naprawdę sporo. Gdzie kupić tanią odzież ciążową? W jaki sposób możemy zaoszczędzić na ubraniach dla ciężarnych? Odpowiadamy.

Ubrania z internetu

Gdzie kupić tanie ubrania dla kobiet w ciąży?Większość ciężarnych poszukiwania ubrań dla siebie rozpoczyna od przeszukania internetu. Tam bowiem możemy napotkać nie tylko dobre okazje cenowe, ale również znaleźć sporo asortymentu. Rzeczywiście, sklepy internetowe proponują niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. Różnica nie jest jednak bardzo duża, jeśli chodzi o ceny tak zwane standardowe. Kobiety w ciąży powinny szukać promocji i wyprzedaży. Wtedy mogą one kupić spodnie ciążowe czy sukienki nawet za 40-50 zł. Internet nie bez powodu nazywamy skarbnicą – ten, kto szuka, znajdzie tu naprawdę wiele. W poszukiwaniu ubrań ciążowych możemy bowiem odwiedzić popularne portale aukcyjne. Znajdziemy tam wiele propozycji ubrań nowych, ale również z drugiej ręki. Oferty wystawiają przede wszystkim kobiety, które już nie potrzebują ubrań ciążowych. Niektóre z nich są przez nie używane, jednak niezbyt długo – ostatecznie ciąża trwa jedynie 9 miesięcy. Możemy również znaleźć ubrania zupełnie nowe. Często internautki piszą, że kupiły daną część garderoby, ale nawet nie zdążyły jej założyć na siebie. Chcą więc sprzedać nieużywane ubrania, aby odzyskać przynajmniej część pieniędzy. Nie trzeba wspominać, że ubrania z prywatnych ogłoszeń są sprzedawane po bardzo niskich cenach. Nic dziwnego – ostatecznie mamy chcą się ich jak najszybciej pozbyć. My zaś mamy możliwość zakupu prawdziwych perełek po naprawdę okazyjnych cenach. 

Odzież ciążowa w dyskoncie?

Jeszcze do niedawna dyskonty oferowały nam jedynie żywność. Co więcej, asortyment w tego typu sklepach nie był zbyt szeroki. Właściciele dyskontów poszli więc o krok dalej, aby zachęcić do siebie klientów. Postawili na różnego typu akcesoria, zabawki, a także ubrania, w tym ubrania ciążowe! Czy warto zwracać na nie uwagę? Oczywiście! Są one wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Co jednak najważniejsze, są bardzo tanie. Spodnie możemy kupić w dyskoncie już za 30-40 zł, sukienkę w podobnej cenie. Bluzkę zaś kupimy nawet za 20 zł. Są to na tyle niskie ceny, że każda kobieta może pozwolić sobie na zakupy. Co więcej, nie będzie nam szkoda po porodzie pożegnać się z ubraniami z dyskontu. Minusem zakupów w takich punktach jest fakt, iż zwykle nie możemy wcześniej przymierzyć ubrań. Dyskonty nie dysponują bowiem własnym przymierzalniami. Nie mamy jednak problemu z tym, aby w razie potrzeby dokonać zwrotu towaru. Asortyment dla ciężarnych w dyskontach nie jest zbyt szeroki, lecz kupimy tam najpotrzebniejsze ubrania.

Odwiedź second-hand!

W poszukiwaniu taniej odzieży ciążowej powinnyśmy udać się do second-handu. Niegdyś tego typu sklepy nie cieszyły się popularnością. Wręcz przeciwnie – większość z nas omijała je szerokim łukiem. Dziury w ubraniach, sprany czy wyblaknięty materiał – z tym musieliśmy się liczyć, kupując ubrania używane. Dziś jednak second-handy zamieniły się w prawdziwe butiki. Znajdziemy tutaj zarówno odzież używaną, jak i nową. Co więcej, w doskonałej cenie. Nie wszystkie second-handy oferują odzież dla ciężarnych. Wręcz przeciwnie – ubrania ciążowe często ukryte są w gąszczu tych zwyczajnych. Wycieczka do second-handu to duże przedsięwzięcie, które wymaga poświęcenia czasu. Niemniej jednak warto zaryzykować i spróbować poszukać czegoś dla siebie. W sklepach z używanymi ubraniami często kupimy naprawdę dobrej jakości ubrania za mniej, niż 20 zł. Dodatkowo często wśród odzieży dla ciężarnych znajdują się ubrania całkiem nowe, z metką. Dzieje się tak, ponieważ ciężarne nie zdążą założyć nowej bluzki czy spodni. Nie potrafią też sprzedać towaru, więc wrzucają go do kontenera z odzieżą używaną. Pamiętajmy jednak, aby odzież z drugiej ręki wyprać w 60 stopniach oraz wypłukać. To pozwoli pozbyć się niemiłego zapachu oraz ewentualnych zabrudzeń. 

Promocje w sklepach stacjonarnych

Jeśli zależy nam na nowej odzieży ciążowej, to powinnyśmy co jakiś czas odwiedzać sklepy stacjonarne. Mowa oczywiście o tych, które posiadają kolekcję dla kobiet w ciąży. Wbrew pozorom takich sklepów z roku na rok jest coraz więcej. Często organizują one różnego typu akcje promocyjne, dzięki którym możemy kupić ubrania w świetnych cenach. Minusem jest fakt, iż promocja obejmuje zazwyczaj jedynie ostatecznie sztuki. To zaś oznacza, że wśród przecenionych ubrań możemy nie znaleźć produktów w naszym rozmiarze. Zawsze jednak warto próbować, ponieważ kupując odzież w standardowych cenach zapłacimy nawet o połowę więcej. Promocji możemy również szukać w sklepach internetowych – tam propozycji rozmiarów przecenionych produktów zwykle jest nieco więcej.